« « (Zpět) (Tisk) » »
KRONIKA
2020
Krčma a její provoz i s výrobou domácích uzenin přechází pod nové IČO, formu České maso uzeniny s.r.o a pokračuje je výrobě uzenin a doprovodných kulturních akcích. Souběžně se otevírá škola šermu v Praze a Vlašimi pro děti i dospělé,
Jindra st.
2019
Rok 2019 je změna, rozšiřuje se od léta výroba domácích uzenin bez lepku a chemie podle starých receptů s prodejen na farmářskýc trzích, která je nakonci roku přerušena pro nemoc.
Jindra st.
2018
Rok 2018 se dokončují hlavní práce, oztvírá se venkuvní zahrádka i vnitřní krčma. Pořadají se akce arůzné koncerty od slavnostního zahájení až po větší akci Dětská den pod Blaníke, koncert Subulkus středového folku a Melissa koncert na housle a kytaru.
Jindra st.
2017
Rok 2017 - Průběžná postupná rekonstrukce objektu
Jindra st.
2016
S jarem nového roku (03/2016) se začíná rekonstrovat starý dům na kamennou Krčmu Královské družiny a sportovní základnu v Ostrově u Vlašimi, na břehu řeky Blanice. Tentokrát již na vlastním (Jindra ml.) s cílem konečně se zbavit závislosti na nájemních prostorách.
V srpnu 2016 je otevřena zahrádka na nádvoří ještě rozestavěného objektu a v září jsou dokončeny vnitřní prostory krčmy. Na obytných místnostech rekonstrukce pomalu pokračuje.
V řijnu 2016 se zařínají aktivity náboru žáků pro boj dlouhým mečem, krátkým mečem, holí, boj beze zbraně a lukostřelby. Souběžně začínají semináře a soustředění pro výcvik začátečníků i pokročilých pro boj dlouhým mečem.
V návaznost na úspěšnou akci roku 2014 (Husinecká skála) se připravuje velká akce na červen 2017 " Hledání Blanických rytířů", plánovaná za spoluúčasti okolních obcí pro 200 účinkujících, velký jarmark, 3 hudební produkce, taneční produkce, ohňová show, šermířský turnaj a bitvu pro děti i dospělé nadšence bez omezení historického období.
Jindra st.
2015
S jarem nového roku (2015) otevírá Královská družina nové sídlo a Krčmu Královské družiny v Husinci (Řež u Prahy)v těsné blízkosti Vltavy na krásném a klidném místě. Ve stejné době končí v Družině i Krčmě Dan. S příchodem sezóny se plánují pravidelné sobotní semináře a tréninky v Řeži a doprovodné tréninky v Praze, běhemn sezóny v parku Vítkov, s příchodem podzimu a zimy se počítá s otevřením komerčnbí šermírny k širokému využití včetně tréninku Královské družiny. Přibývají noví členové Petr, Honza, Tereza, Zdenek, Zdenek, Soňa a vrací se k Družině jeden ze zakládajících členů, Jakub.

S létem 2015 však následuje celkový obrat a Královská družina končí. Mohlo by se to asi pojmenovat zlomený meč. Tak nějak, bylo a co bylo, bylo a už nebude, bude něco jiného. Tak by šlo pokračovat do nekonečna. Vše má svůj vývoj a když se některé věci vyvinou jinak, než se plánovalo, nezbývá, než se přizpůsobit nebo se k tomu postavit čelem.
Myšlenka a přísaha Královské družiny je dána, slevovat se z ní nic nebude a tak z přísahy byli propuštěni všichni členové, kdo si z Královské družiny a jejích pravidel udělali odpadní koš na zbytkový čas, odpadní koš na nálady a chutě, kdy vše je přednější a základní zásady a přísaha pro ně byly jen hra, nic víc než prázdné slovo.
Zbyla tedy Královská družina a její zásady, bez členů, možná už nebude nikdy obnovena nebo naopak obnovena bude, ale jen s těmi, kteří to myslí vážně, nelžou, nepodvádí, mají čest a stojí si za svým, nehulí trávu a nefetují, alkohol umí ustát s důstojností a ctí tradiční hodnoty, rodinu, vlast, přátele, věrnost, čest a zodpovědnost. Zejména chtějí za sebou nechat něco, co má smysl, chtějí něco znamenat a dokázat. A hlavně, hlavně jsou věrní.
Motto: Podmínkou není za každou cenu takový být, ale ze všech sil a naplno takovým chtít být a snažit se o to.
Jindra starší
2014
Z kraje nového roku 2014 po úspěšné benefiční akci Euphorica večer tříkrálový ve prospěch Záchranné stanice TAWY československých vlčáků byly učiněny provozní změny u práv fotografování v Královské družině, kdy byl vysloven zákaz fotografování bez povolení Královské družiny, které bylo směřováno k autorizaci fotek, jejich copyrightu a k zabránění živelného šíření paparazzi fotografií.
Následně na učiněné opatření k nedovolenému fotografování ukončila skupina Euphorica 18 měsíců trvající spolupráci se zdůvodněním, že již není důvod proč v Královské družině vystupovat.
Králosvká družina poděkovala v tomto znění:
S příchodem Nového roku se dějí i věci (někdy i věci), a i přes všechny věci kolem, děkujeme středověké hudební skupině Euphorica, všem členkám skupiny a manažerce skupiny Iva Sarecova za 18 měsíců trvající spolupráci, která byla při vzniku a dalším rozvoji Královské družiny velmi cenná. Jejich nezištná podpora prvních 5 měsíců a následné koncertování spíše za symbolický honorář, než honorář, pomohlo vytvářet 18 měsíců cosi, co nyní končí. Až do posledního koncertu ve středu 8.1.2014 byla vystoupení vždy úspěšná, koncerty výborné a doufám, respektive, věřím tomu, že i my jsme skupině Euphorica přispěli k rozšíření řad fanoušků a naplněný sál. Skupina Euphorica s námi dnešního dne ukončila spolupráci, protože jsme zavedli zákaz fotografování paparazziům bez vědomí producenta akcí, kterým je Královská družina a nahradili je oficiálně pověřenými fotografy, a to především v zájmu vystupujících umělců. I přesto vše si mohu dovolit prohlásit: "Bylo nám ctí spolupracovat se skupinou Euphorica, kamarádit a přátelit se a bylo nám ctí řadit je mezi své přátele. Bohužel, život jde dál a věci se mění." Jindra starší.
Královská družina se stěhuje do ulice Jeseniovca do malého hotelu Mega, kde působí z větší části v nečinnosti, s výjimkou 2 soustředění, řeší více provozních a existenčních problémů a v tomto působišti k Novému roku končí působení na této adrese. S příchodem jara se stěhuje do Řeže u Prahy.
2013
Na jaře 2013 byl vyloučen Jakub 2(Suši) pro porušení přísahy a kodexu Královské družiny. Přistupují noví žáci: Venca, Jakub, Karel, Kristýna, Arya, Petr, Terka, David, Filip, Tracy, Jery.
V létě 2013 skládají úspěšně zkoušky na kadeta Královské družiny Honza a Ondra. Začínají se vydávat Královské noviny a připravuje se spuštění projektu Koruna Česká.
2012
Na jaře 2012 je vyloučen Vojta a jsou přijaty Diana a Kristýna. Zakrátko jsou však vyloučeny ze skupiny.V březnu přichází kadet Dan.
V roce 2012 v dubnu se začínají organizovat Královské jarmarky na Praze 3, Žižkovských zahrádkách. V srpnu 2012 vystupuje ze skupiny Vašek, který se neztotožnil se zájmy skupiny.
V srpnu 2012 se otevírá se Královská krčma a v září byl vyloučen Jakub 1 pro porušení přísahy a kodexu Královské družiny. V říjnu 2012 se otevírá škola šermu pro gotické období, boj s dlouhým mečem. Přistupují noví žáci: Ondra, Honza, Malej Dan.
2011
V parku na Parukářce v Praze 3 se setkává skupina lidí při cvičení s mečem. Po několika setkáních a vzájemné domluvě vzniká šermířská skupina a je vybrán název Královská družina, navržen černý prošívaný kabátec s královským erbem červené pole a bílý dvouocasý lev, červené holínky a červené rukavice.
Zbroj se nepoužívá a členové šermují bez jakékoliv ochrany. Za zbraně jsou zvoleny: dlouhý a krátký meč, jednostranně broušený meč s dýkou, kopí, oštěp, luk, malý a velký štít. Základ skupiny je 8 lidí. Jindra, Vojta, Jakub, Suši, Pepa, Vašek, Jana, Áňa. V listopadu 2011 z vlastní vůle odchází Jana a Áňa, které byly členkami z mnoha důvodů, nikoliv pro šerm samotný.